FastMig M

Výkonný profesionální MIG / MAG svařovací zdroj pro náročné aplikace

 

FastMig M

 

 

Kemppi FastMig M jsou moderní a vysokovýkonné synergické MIG / MAG svařovací zdroje určené pro nasazení v náročných podmínkách, kde se klade vysoký důraz na kvalitu provedených svarů. Vyznačují se vynikajícím poměrem výkonu a hmotnosti, přičemž využívají elektrickou energii až o 10% efektivnější než běžné svařovací zdroje. Řada těchto svařovacích zdrojů je modulární, což umožňuje vytvoření ideální sestavy pro vaši aplikaci z kombinace nabízených svařovacích zdrojů, podavačů a ovládacích panelů. K dispozici jsou tři výkonové modely a ovládací panel může mít základní nebo synergické provedení. Přinášejí nenáročné ovládání, bezproblémový upgrade ze základní na synergickou verzi, jakož i plnou kompatibilitu se speciálními programy Kemppi Wise pro zajištění vysoké kvality a produktivity svařování

 

 

 

Tři výkonové modely – 320 A, 420 A a 520 A

Zdroj FastMig M je vyráběn ve třech výkonových provedeních. Řada těchto invertorových svařovacích zdrojů začíná modelem s výkonem 320 A, který s takovým výkonem svařuje při plném zatížení. Následuje verze s maximálním proudem 420 A při 60% zatížení a modelovou řadu uzavírá nejsilnější model, který umožňuje svařovat proudem 520 A při 60% zatížení. Ke všem modelům je samozřejmě dostupné vodní chlazení a příslušné svařovací hořáky, což zajišťuje dosažení maximálního zatížení a tím i efektivity práce při svařování.

 

 

Dva ovládací panely – základní a synergický s vyspělými funkcemi a pamětí

Základní ovládací panel MR 300 je výhodným řešením, pokud je klíčovým požadavkem jednoduché a snadné ovládání. Parametry se nastavují pomocí dvou potenciometrů a na displeji se zobrazují parametry rychlosti podávání, svařovacího proudu a napětí. Funkce svařování obalovanou elektrodou (MMA) je při tomto ovládacím panelu jako standard. Velkou výhodou je možnost jednoduchého upgradu ze základního modelu na synergický v případě, že to bude uživatel v budoucnosti vyžadovat.

 

Synergický ovládací panel MS 300 je vybaven bohatou nabídkou vyspělých svařovacích funkcí. Na rozdíl od základního panelu obsahuje tento pokročilý panel databázi synergických svařovacích programů. V ní uživatel najde synergické programy pro kombinaci svařovacího drátu běžných průměrů a ochranných plynů určených pro svařování oceli, nerezu a hliníku. K dispozici je pět paměťových kanálů pro uložení vlastních svařovacích parametrů. Nové provedení panelu zvyšuje přehlednost v nastaveních a funkcích. Standardem je funkce náběhu proudu jakož i vyplňování kráterů.

 

Synergický panel podporuje plnou kompatibilitu s funkcemi WISE

Svařovací zdroje FastMig M, které jsou vybaveny synergickým panelem, v plném rozsahu podporují vyspělé svařovací funkce z rodiny Kemppi Wise. Tyto funkce je možné zakoupit při dodání svařovací sestavy nebo aktivovat později, když vznikne potřeba využívat tyto softwarové funkce. WiseRoot je vysoce efektivní proces svařování kořenových svarů chladným svařovacím obloukem. Proces WiseThin je optimalizován pro svařování a pájení tenkých materiálů. Díky přesnému řízení a svařování chladným svařovacím obloukem vykazuje výrazně nižší tepelný příkon do svarového spoje a minimální rozstřik. WiseFusion je speciální proces, který zajišťuje optimální délku svařovacího oblouku a jeho přesné zaměření. Využití nachází při svařování hliníku v polohách, jakož i svařování niklových slitin a vysokopevnostních ocelí. WisePenetration zajišťuje rovnoměrný a kvalitní průvar i při změně výšky vedení svařovacího hořáku nad základním materiálem. Soubor volitelných funkcí uzavírá funkce MatchLog pro rychlou změnu mezi dvěma hladinami svařovacího proudu během svařování pomocí stisku spouště na hořáku.

 

Dva typy oddělitelných podávačů

Pro svařovací zdroje FastMig M jsou dostupné dva typy oddělitelných podavačů svařovacího drátu, které jsou vybaveny čtyřkladkovým podávacím mechanismem. Nejčastěji používaný podavač MXF 65 má plechové provedení a je určen pro podávání drátu z cívky o průměru 300 mm. Podavač MXF 67 je určen do náročných podmínek. Jeho tělo je vyrobeno z dvojitého tvrzeného plastu, díky čemuž vykazuje zvýšenou odolnost vůči nárazům a poškození.

 

 

FastMig MXF 65FastMig MXF 67
Podavače drátu pro svařovací zdrojFastMig M.
MXF 65 (vlevo) a provedení z tvrzeného plastu MXF 67 (vpravo)

 

 

Vlastnosti:

  • Precizní elektronické řízení.
  • Vysoká kvalita svařování.
  • Praktický modulární design.
  • Nízká spotřeba energie.
  • Možnost připojení speciálního medzipodávača, který umožní svařování až 30 m od zdroje.
  • Praktické a univerzální svařovací funkce.
  • Volitelné speciální softwarové funkce Wise při vyřízení synergickým panelem.

 

Technické parametry:

 

FastMig M 320 M 420 M 520
Napájací napětí 3~ 50/60 Hz 400 V ± 15% 400 V ± 15% 400 V ± 15%
Zatěžovatel (40°C) 60% ED 420 A 520 A
100% ED 320 A 380 A 430 A
Přídavný drát Fe, plný 0,6…1,6 mm 0,6…1,6 mm 0,6…1,6 mm
Fe, trubičkový 0,8…1,6 mm 0,8…2,0 mm 0,8…2,0 mm
Ss 0,6…1,6 mm 0,6…1,6 mm 0,6…1,6 mm
Al 1,0…1,6 mm 1,0…2,0 mm 1,0…2,4 mm
Rychlost podávání 0…25 m/min 0…25 m/min 0…25 m/min
Cívka 300 mm/ 15 kg 300 mm/ 15 kg 300 mm/ 15 kg
Typ podávání 4-kladkový 4-kladkový 4-kladkový
Hmotnost 45 kg 46 kg 47 kg

 

MOBIL: +420 603 768 771
  +420 595 957 497
E-MAIL: info@elznic.cz
 
ADRESA: Pohraniční 52/23
  70300 Ostrava, Vítkovice
© 2015 ELZNIC s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Realizace: vasadmin.eu