Master S

Kompaktní výkonná svářečka pro svařování obalovanou elektrodou (MMA)

 

Master S Master S

Svařovací zdroje řady Master S jsou nové vysokovýkonné profesionální invertory z dílny Kemppi, které jsou určeny pro svařování obalovanou elektrodou. Díky kompaktní velikosti a unikátní konstrukci jsou svařovací zdroje i při svém vysokém výkonu snadno přenosné. Kromě svařování metodou MMA umožňují i svařování metodou TIG se zkratovým zapálením oblouku, jakož i drážkování netavící se uhlíkovou elektrodou.

 

Svařovací zdroje Master S jsou ztělesněním výkonu a snadnosti použití. Vysoce výkonné 400 nebo 500 A svařovací zdroje vykazují vynikající svařovací charakteristiky a jsou vhodné pro svařování se všemi typy obalovaných elektrod, včetně celulózových. Díky velké napěťové toleranci mohou být invertory Master S napájené nejen ze třífázové elektrické sítě, ale také z generátoru elektrického proudu. Rukojeť usnadňuje přenos svařovacího zdroje po pracovišti. Jeho hmotnost je 20 nebo 23 kg v závislosti na daném výkonového modelu.

 

Jednoduchý a přehledný ovládací panel

Ovládací panel Mastro S, osazený pod ideálním úhlem, je navržen pro dobrou čitelnost a přehlednost. Je vybaven velkými displeji s antireflexní úpravou. Parametrické údaje jsou na displeji zobrazovány zelenou barvou, aby byly dobře viditelné i přes samostmívací ochranný filtr svářecí masky. Důraz je kladen na jednoduché a intuitivní ovládání zdroje a nastavování svařovacích parametrů. Díky velkým potenciometrem se parametry dají pohodlně nastavit i ve svářečských rukavicích. Ochranný kryt chrání ovládací prvky svařovacího zdroje před poškozením, prachem, vlhkostí a rozstřikem.

 

Master S Master S

 

Moderní svařovací funkce

Zdroj je vybaven funkcemi Hot Start, Arc Force a Antifreeze. Funkce Hot Start nebo horký start umožňuje nastavení vyššího svařovacího proudu při start oblouku. Tím se usnadňuje zapálení při použití celulózových a rutilových elektrodách. Arc Force nebo nastavení dynamika oblouku umožňuje nastavit tvrdost oblouku a představuje ochranu proti zkratům během svařování. Funkce Antifreeze zabraňuje přilepení elektrody při zkratu.


Svařování metodou TIG

V případě potřeby je možné zdroj doplnit o svařovací hořák TTM 15V BC, který umožní svařování metodou TIG se zkratovým zapálením svařovacího oblouku. Další alternativou je připojení dvou jednotek MasterTig LT 250. Tyto jednotky slouží k plnohodnotné svařování metodou TIG s vysokofrekvenčním zapálením, přičemž Master S v takové konfiguraci představuje výkonovou část a jednotky MasterTig LT 250 řídící část svařovací sestavy.

 


Drážkování uhlíkovou elektrodou

Zdroj Master S je dostatečně výkonný, aby našel uplatnění i při drážkovacích aplikacích netavící se uhlíkovou elektrodou.

 

 

 

Vlastnosti:

 

  •  Odolnost a spolehlivost při práci v náročných podmínkách
  • Kompaktní velikost, nízká hmotnost a vysoká mobilita
  • Vysoký zatěžovatel
  • Jednoduché ovládaní a nastavení parametrů
  • TIG svařování se zapálením oblouku o základní materiál
  • Možnost regulace s dálkovým ovládačem

 

Technické parametry:

 

Master S 400 500
Napájecí napětí 3~ 50/60 Hz 400 V ± 15% 400 V ± 15%
Zatěžovatel 60% ED 400 A / 36 V 500 A / 40 V
100% ED 310 A / 32,4 V 390 A / 35,6 V
Průměr elektrody  MMA 1,6…6,0 mm 1,6…7,0 mm
Rozměry d x š x v (mm) 570x270x340 570x270x340
Hmotnost 20,5 kg 23,5 kg

 

MOBIL: +420 603 768 771
  +420 595 957 497
E-MAIL: info@elznic.cz
 
ADRESA: Pohraniční 52/23
  70300 Ostrava, Vítkovice
© 2015 ELZNIC s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Realizace: vasadmin.eu